Ondanks dat het simpel klinkt, vraagt het maken van goede productfoto’s serieuze aandacht. Het succes van een webshop hangt grotendeels af van productfoto’s.

Cynthia de Jong van de Schoolwebwinkel is zelf ervaren fotograaf en geeft op scholen trainingen over Productfotografie. Afgelopen week gaf ze nog een training aan twee docenten op het Helicon – VMBO Groen – in Nijmegen.

Onderdelen in haar praktijktraining zijn: Inrichting eigen ‘fotostudio’, positie lampen, gebruik van een statief, camera-instellingen en keuze bewerken van gemaakte foto’s ten behoeve van de webshop.

Ze laat docenten (of leerlingen) veel oefenen. Het gaat om de praktijk.

“We hebben de workshop erg leerzaam gevonden. We zijn enthousiast geworden over het fotograferen van onze bloemen en accessoires. Nu kunnen we dit zeker met onze leerlingen oppakken. De training is een aanrader voor docenten en leerlingen die aan het ‘’stoeien’’ zijn met fotografie en vooral met het licht!” volgens Audrey van Beers en Tom Le Poutre van Helicon.